Thursday, November 30, 2023
HomeSport“Krymi te vazhdoje te punoje fort”

“Krymi te vazhdoje te punoje fort”

-

Tek kjo Vllazni e cila prej vitesh noton ne ujrat e mbijeteses  dhe thuajse rralle here ka arritur te kenaqe tifozet e saj, nje djalosh vijon te shkelqeje. 3 vite me pare nen drejtimin e teknikut Italian Ranieri, ai  debutoi me kuqeblute ne  formacion ne moshen 17 vjecare dhe qe nga ajo dite nuk eshte  ulur me ne stol. Behet fjale per Ardit Krymin. Sot 20 vjecari me punen dhe seriozitetin e tij eshte kthyer ne nje nga shtyllat e ekipit te Vllaznise. Kete sezon, per fatin e tij te mire nuk ka patur demtime dhe eshte ne forme shume te mire por serish drejtuesit e 21 vjecareve te kombetares nuk hedhin syte nga Shkodra. Lidhur me kete ceshtje trajneri Cungu ka nje mesazh per Krymin.

 

Mesfushori Shkodran I cili luan perpara mbrojtjes spikat per qetesine e tij ne loje pavaresisht se eshte ne nje moshe shume te re ndersa taktikisht mbetet nje nga lojtaret me korrekt tek Vllaznia. Tek kombetarja e 21 vjecareve, vijojne te thirren rezervat e ekipeve te superliges apo lojtare te kategorise se pare ndersa per Krymin qe ka 3 vite ne formacion, federata thote jo.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts