Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetMbjellin fidane ne “Diten e Rinise”

Mbjellin fidane ne “Diten e Rinise”

-

Federata e Pyjeve ne Qarkun e Shkodrës, ka zgjedhur Ditën Kombëtare te Rinise, për te zhvilluar një veprimtari me te rinjtë ne funksion te shtimit te sipërfaqeve me gjelbërim. Ata u përqendruan me mbjelljen e fidanëve pyjore ne lulishten e ish Pazarit te Vjetër, ne hyrje te qytetit te Shkodrës, një mjedis ky domethënës për historinë këtij qytetit. Projekti i tyre mbështetët nga Bashkimi Evropian dhe financohet prej tij, mbi bazën e  programit “ECO – NORD”.

Ne emër te Bashkisë, janë përgëzuar për punën e bere nga Nënkryetari i Bashkisë, Arben Gjuraj:

 

Ka disa muaj qe Federata e Pyjeve ne Qarkun e Shkodrës, është angazhuar për ndërgjegjësimin e rinise mbi rendësin e mjedisit e ne veçanti te pyjeve, duke e shoqëruar ketë ne terrenin konkret me mbjellje te fidanëve, me moton “Pro Jetës”. Ajo përkrahet nga projekti i “ECO – NORD” i Bashkimit Evropian.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts