Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetMbeturinat, gjendja alarmante ne qytet

Mbeturinat, gjendja alarmante ne qytet

-

Nga nje vëzhgim qe i beme pastrimit te qytetit te Shkodres, ne periferi dhe ne disa lagje, rezulton se edhe ku nuk mungojne kontineret, mbeturinat gjenden jashte tyre ! Te krijohet peshtypja se qytetare te ndryshem i hedhin mbetjet rendom ne tortuar dhe jo ne kontiner, nderkohe qe kjo qytetare nuk e eshte e këtij mendimi:

Por ndodhe edhe ndryshe, prane stadiumit, pikërisht aty ku eshte afishuar projekti me emrin e legjendes se futbollit shqiptar, Loro Boriçi, janë vendosur nga Bashkia kontineret e mbeturinave !  Dhe si te mos mjaftonte ky fakt skandaloz, serish dhe ketu mbetjet hidhen ne trotuar!  Opinioni i këtij qytetari, për ketë dukuri:

I çuditur se si ndodhe sot keshtu ne Shkoder, qe e ka pasur tradite te vyer pastertine e oborreve,rrugicave, lagjeve e mjediseve publike, kujton te kaluaren:

Dhe konkluzioni i tij për ketë gjendje:

Komenti për opinionet e këtij qytetari, eshte i tepert, për asnjë arsye s’mund te thuash se nuk ka te drejte !

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts