Friday, December 8, 2023
HomePolitikëMustafa dhe Markoviç takim ne "Grand Hotel Europa"

Mustafa dhe Markoviç takim ne “Grand Hotel Europa”

-

Dy kryeministrat, ai i Kosoves Isa Mustafa dhe homologu malazez Darko Markoviç zgjodhen te zhvillojne nje takim dypalesh ne qytetin e Shkodres, ne mjediset e Grand Hotel Europa. Kryeministri Mustafa shoqerohej nga ministri i drejtesise Hajredin Kuçi dhe ambasadori i Malit te Zi ne Kosove Ferhat Dinosha, ndersa Markoviç me delegacionin e tij te punes. Burime brenda mbledhjes bejne me dije se ne fokus te ketij takimi qe zgjati 1 ore e 30 minuta, ka qene çeshtja e Demarkacionit, e cila prej kohesh i ka perplasur dy shtetet ne qendrime. Ky eshte takimi i 15 qe zhvillohet per Demarkacionin mes zyrtareve te larte te dy shteteve. Ne perfundim te takimi, asnje nga kryeministrat dhe delegacioni qe e shoqeronte nuk pranuan te prononcohen rreth asaj cfare eshte biseduar dhe nese ka patur rezultate ne kete takim.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts