Sunday, July 14, 2024
HomeSportVllaznia humbet edhe Kupen e Shqiperise

Vllaznia humbet edhe Kupen e Shqiperise

-

Vllaznia ne boks ka humbur edhe Kupen e Shqiperise. Ne aktivitetin e organizuar ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” skuadra e drejtuar nga Zef Gjoni u rendit vetem ne vendin e trete. Shkaqet ishin te shumta mes tyre edhe mungesa dhe demtimet e shume boksiereve. Keshtu kuqeblute dolen ne ring vetem me 4 sportiste pasi munguan Marinaj, Demaj dhe Shytani. Sfida me e rendesishme per shkodranet ishte ajo e boksierit Kajoshi me Beqirin e Tiranes por mes shume kontestimesh ishte ky I fundit qe fitoi. Ne finalet e zhvilluara, skuadra e Teutes ishte ajo qe fitoi trofeun duke u shpallur skuadra me e mire ndersa ne vendin e dyte u rendit TiranaPer Vllaznine I vetmi qe u shpall kampion ishte Nelson Hysa ne kategorine e peshave te renda ndersa boksieri me I mire I turneut u shpall Alban Beqiri I Tiranes.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts