Saturday, July 20, 2024
HomeAktualitetZyrtarizohet Urdhri i Psikologut

Zyrtarizohet Urdhri i Psikologut

-

Psikologet shume shpejt do te organizohen ne urdhrin e tyre. Pasi u  miratua  ligji, Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinise ka zyrtarizuar Urdhrin e Psikologut. Ne takimin qe u zhvillua ne universitetin “Luigj Gurakuqi” te Shkodrës me, mori pjese edhe Ministri, Blendi Klosi. Duke e vlerësuar rëndësinë e psikologut, ai deklaroi:

Ndërsa rektori i universitetit “Luigj Gurakuqi”, Adem Bekteshi, shprehu besimin se studentet e psikologjise do te jene psikologet qe do ta ndryshojnë psikologjinë e shoqërisë shqiptare:

Pa u regjistruar ne Urdhrin e Psikologut, nuk mund te ushtrohet ky profesion.

Regjistrimet vazhdojnë deri me 30 dhjetor, me pas mblidhet asambleja, dhe me votime zgjidhen drejtuesit e Urdhrit te Psikologut.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts