Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetMyftinia lutje per viktimat ne Siri

Myftinia lutje per viktimat ne Siri

-

Myftinia Shkoder ka organizuar kete te premte në të gjitha xhamitë e qytetit Hytbe Zemërimi dhe Solidarizimi me Alepon. Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari ka theksuar se keto ngjarje jane tregues i rreshqitjes së njerëzimit nga boshti i mirësisë së besimit. Ne si popull kuptojmë keto vuajtje pasi kemi kaluar tortura ç’njerezore nga regjimi komunist. Ky ështĕ terrorizmi i vertete ndaj te cilit duhet te distancohemi shtoj Sytari.

 

Sytari beri thirrje per tu angazhuar në lutje  për tu rikthyer paqja duke kërkuar që të mos i kthejme shpinën Zotit.

 

Lufta në Siri e Irak po shoqërohet me lutje e thirrje për paqe ne të gjitha objektet e kultit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts