Wednesday, September 27, 2023
HomeAktualitetMarshimi i paqes ne rruget e Shkodres

Marshimi i paqes ne rruget e Shkodres

-

Fëmijët e Shkodrës marshuan nëpër rrugët e qytetit duke kërkuar Paqe në Aleppo të Sirisë, ku ditët e fundit bota u përball me pamjet tronditëse të shkatërrimit, vrasjes dhe masakrimit të fëmijëve nën rrënojat e një qyteti të zhdukur thuajse plotësisht…

.“ I dashur babagjush! Të lutëm thuaju të rritërurve që të mos bëjnë luftë sepse të luash është më bukur! Adriana” është kjo dëshira e një prej fëmijëve të Shkodrës drejtuar babagjyshit për festat e fundit.

 

Marshimi I fëmijëve të Shkodrës të mbështetur nga shoqëria civile synon sensibilizimin e të gjithëve për më shumë paqe në botë, e ndërsa ata që e pësojnë më së shumti janë fëmijët e pafajshëm….

 

Marshimi përfundoj me lëshimin e pëllumbave si simbol i paqes nga vetë fëmijët e Shkodrës, të cilët kërkojnë paqe për bashkëmoshatarët e tyre në Aleppo.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts