Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetProblemet me ngricat ne rruge

Problemet me ngricat ne rruge

-

Temperaturat e ulëta të ditëve të fundit nuk kanë krijuar bllokime në segmentet rrugore të rrethit Shkoder dhe qarkullimi është kryer normalisht. Shefi i emergjencave civile Ridvan Bushati sqaron se te vetmet probleme të krijuara janë ato në disa zona për shkak të përrenjëve nga ngricat. Për këtë qëllim drejtuesve të automjeteve u kërkohet që në zonat malore të tregojnë kujdes në levizje.

Gjatë stinës së dimrit në pjesët malore të vendit ngricat dhe debora janë shkaktaret kryesore të problemeve në rrugë. Kompanitë e kontraktuara janë këshilluar të tregojnë kujdes në respektimin e kontratës, pasi në të kundërt për ta nuk përjashtohen penalizimet.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts