Sunday, December 4, 2022
HomesocialeDhuratat – gezimi i femijeve keto dite

Dhuratat – gezimi i femijeve keto dite

-

Për femijet nga klasa e pare deri ne te gjashten, ne Shkollen e artistike “Prenke Jakova” , janë shperndare dhuratat e festave te fundvitit. Kjo u mundesua nga bashkëpunimi i kesaj shkolle me Kishen Ungjillore, i kthyer tashme ne tradite ky bashkëpunim për çdo vit.
Jo vetem ne ketë shkolle, por edhe ne shume shkolla e qendra te tjera te femijeve ne Qarkun e Shkodres, Kisha Ungjillore, ka shperndare dhurata:
Dhurata për femijet u bene edhe ne shkollen nentevjeçare “Pashko Vasa”. Edhe ketu u krijua nje atmosfere mbreslenese për vogelushet, te cilet festat e fundviditit i perjetojne si ditet me te veçanta për gezimin qe u sjellin atyre lodrat dhe dhuratat e tjera.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,596FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts