Thursday, September 21, 2023
HomeAktualitetOSHEE, aksione dhe denoncime

OSHEE, aksione dhe denoncime

-

6 punonjës të operatorit të shpërndarjes së energjisë elektrike në Shkoder kanë përfunduar në prokurori dhe denoncimi eshte bere nga vete OSHEE. Drejtori Ardian Çela e komentoi kete si hap drejt pastrimit qe duhet te nise nga vetvetja. Ai ju pergjigj edhe akuzave te opozites ne drejtim te operatorit.

Aksionet e energjise elektrike qe po shoqerohen me arrestime te reja keto dite, drejtori Çela mohoi te kene lidhje me festat. Ai e quan vazhdimesi te punes dhe thekson se ka marre fund koha kur energjia nuk paguhej.

Ne fund ai ndalet tek reduktimet e bera me kamatvonesat dhe kategorite perfituese.

Deklaratat drejtori i OSHEE Adrian Çela i beri nga Shkodra ku beri me dije se deri tani jane investuar 10 milion euro dhe do te vijoje puna per investime te tjera ne teknologji dhe permiresime te rrjetit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,869FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts