Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetMungesa e fondit prej 8 mln lekesh

Mungesa e fondit prej 8 mln lekesh

-

Ndersa po afrojne tik – taket e ndërrimit të viteve,  dhjetra familje në nevojë në qytetin e Lezhes nuk kanë mundur që të terheqin ndihmen ekonomike dhe jo me shperblimet që qeveria ka akorduar për këtë fundvit. Shkak për këtë është bërë mos akordimi i një pjese të fondit i destinuar për ketë kategori, që përllogaritet në rreth 8 milion lekë. Gjysma e këtyre familjeve janë në pritje të firmës së ministrisë së linjës, bën me dije drejtoresha e Finances në Bashkine e Lezhes Tonine Marku.

Ndihma ekonomike është i vetmi burim të ardhurash për shumë familje të cilat këtë vit të ri duket se do ta presin me tryezën bosh. Kjo plagë sociale në të gjithë vendin prek qindra familje, tw cilat nw vite trajtimin nga shteti e kanw patur minimal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts