Sunday, December 10, 2023
HomeShendetesiVaksina antigrip pranë qendrave shëndetësore

Vaksina antigrip pranë qendrave shëndetësore

-

Nga mbi 93 mije vaksina kundër gripit qe ka siguruar Ministria e Shendetesise, 6000 doza kane mbërritur ne Shkodër. Ato janë shpërndarë pranë qendrave shëndetësore, si ne qytet ashtu dhe ne njësite administrative dhe shërbehen falas.

Vaksinën kundër gripit mund ta bëjnë te gjithë, por ne veçanti prioritet kane fëmijët dhe personat me sëmundje kronike:

Vete personeli i qendrave shëndetësore është vaksinuar prej kohesh, me qellim qe te jete i imunizuar nga gripi dhe ne gjendje ne çdo moment për tu shërbyer qytetareve, ne ketë periudhe kur gripi është përhapur gjerësisht.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts