Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetMINISTRI TAHIRI NE RRUGEN E KOMBIT

MINISTRI TAHIRI NE RRUGEN E KOMBIT

-

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka inspektuar situiatën e krijuar nga reshjet e debores në rrugen e kombit në Kalimash. Ai tha se si situata është e renduar por megjithatë të gjitha akset janë të kalueshme falë punes së bërë tha ai. Ndersa iu bëri thirrje drejtuesve të automjeteve që të tregohen të kujdeshëm dhe vecanerishët të mos levizin pa zengjir në zonat e përfshira nga reshjet e debores. Dite që do ët vijnë do të jenë edhe më të ftohta, ndaj ëhsët e domosdoshëm të marrim masa dhe të gjithë qytetaret të kufizojnë levizjet kur është e mundur, tah Ministri.

Ministri siguroj që të gjitha strukturat shtetrore janë në këmbë për tiu ardhur në ndihmë të gjitëh qytetareve për cdo situatë.’

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts