Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetStrehimi I familjeve te pa streha

Strehimi I familjeve te pa streha

-

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka venë në levizje bashkin e Lezhës për strehimin e familjeve të pastreha. Një familje prej katër antaresh është strehuar dukë u vendosur në një dhomë të një godinë në pronsi të bashkisë. Edhe pse ata serish do të qendrojnë në dysheme të paktën kanë një cati mbi kokë, disa batanija dhe veshmbathje. Mes lotesh kryefamiljari tregon se sa domethenese ëhsët kjo strehes për femijet e tij..
Drejtori i Ndihmes Ekonomike në Bashkin e Lezhes Jak Pjetri tha se kjo është e vetmja familje e cila ishtë e pastrehuar ndersa tha se menjeherë sapo u vunë në dijeni të situatës moren masat për strehimin e tyre.
Kjo familje e cila përballet më shumë porobleme sociale dhe ekonomikë prej muajshë jetojën në Lezhë, jashtë në qjellë të hapur dhe pa një stre në shi dhe në të ftohtë dhe mbase u desh kjo emergjence kombetarë që dikush të kujtohej për ta.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts