Saturday, December 2, 2023
HomeAktualitetPrefekti Radovani: Impenjim maksimal i strukturave per perballimin e situates.

Prefekti Radovani: Impenjim maksimal i strukturave per perballimin e situates.

-

Prefekti i Qarkut te Shkodrës, Paulin Radovani, ne përfundim te inspektimit te aksit rrugor Shkodër – Puke – Fushë Arrës – Qafe Mali, u shpreh se gjendja e krijuar nga dëbora po përballohet maksimalisht. Ai tha se do te vazhdoje kjo mënyrë organizimi deri sa situata te tejkalohet plotësisht.

Ndërsa   Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu, pasi ka vlerësuar angazhimin e Ministrit te Transporteve, Sokol Dervishaj, te Prefektit Radovani dhe te pushteti vendor ne Puke e Fushe Arrës, për përballimin e kësaj situate, ka kërkuar nga Qeveria, qe për ketë zone te krijohet ne vazhdimësi njësi emergjente e veçante. Aktuliasht ne Fushe Arrës është ngritur një grup i koordinimit për situatën, mes Bashkisë – Autoritetit Verior te Rrugëve – shërbimit  shëndetësor – OSHEE-se dhe policisë

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts