Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetNgricat, defekte ne pompat e ujit.

Ngricat, defekte ne pompat e ujit.

-

Ngricat e ditëve te fundit kane shkaktuar jo pak defekte tek pompat e ujit, qe përdorin qytetaret. Përgjegjësi i teknikes ne ndërmarrjen e ujësjellës – kanalizimeve Shkodër, Lazer Pema, thotë se familjaret ne ketë periudhe duhet ti lënë ne pune pompat, me qellim qe te mos ngrihet tubacionet e ujit:

Ndërsa sa i përket furnizimit me ujë nga rrjetit i ujësjellësit, si ne qytet dhe ne njësitë administrative, Pema thotë se deri tani nuk ka probleme, me përjashtim te një defekti ne njësinë administrative Ana Malit.

Për demet e shkaktuara nga ngricat, janë ngritur dy grupe pune me specialistet, dhe po behet evidentimi i tyre:

Pema konfirmoi se ndërmarrja e ujësjellës-kanalizimeve ka marre masat e duhura ne ketë situate qe te sigurohet furnizimi me ujë pishem edhe ne rastet kur mund te ketë defekte te renda.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts