Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitet7 mije m3/dru per Shkodren

7 mije m3/dru per Shkodren

-

7 mijë meter/kub lëndë drusore janë lënë në dispozicion të bashkisë Shkoder që t’i hedh në ankand për ngrohje, por sasia është e pamjaftueshme në raport me nevojat e popullatës. Kërkesat shtese do të plotësohen vetëm nga tregu, pasi nuk ka alternativë tjetër bëri me dije drejtoresha e mjedisit, pyjeve dhe administrimit te ujerave ne bashki Aida Shllaku.

Paralelisht mësohet se ka përfunduar edhe shpallja e fituesit të ankandit për shpërndarjen e kësaj sasie lënde drusore.

Muajt e fundit problemet në këtë drejtim kanë qënë të shumta, ashtu si edhe vonesat. Hyrja ne fuqi e moratoriumit po jep efekte të forta në këtë sektor, pasi rritjen e çmimit dhe mungesën e druve në treg po e vuajnë qytetarët.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts