Tuesday, September 26, 2023
HomeShendetesiGripi ul valen sulmuese

Gripi ul valen sulmuese

-

Epidemia e gripit dhe virozat e ndryshme qe qarkullojne  gjate diteve kur temperaturat kane shenuar minus,  kane bere qe shërbimi i urgjences ne spitalin rajonal te shkodres te tejmbushjet nga paciente qe kane kërkuar ndihme shendetsore. Por sipas mjekeve fluksi i madh i te prekurve nga gripi ka rene dhe nuk eshte eshte ne te njëjtin intensitet sic ishte disa dite me përpara.

Doktoresha Sabahete Kraja thote se numri me i madh i personave qe kane kërkuar ndihme shendetsore janë pacientet me moshen mbi 60 vjece ,ku kane shfaqur simptoma te ndryshme shendetsore.

Fluksi i madh i personave qe janë paraqitur ne spital eshte munduar te përballohet me kujdes dhe gadishmeri nga mjeket.

Gripi qe kishte mbërthyer vendin gjate ketyre diteve ne vendin tone duket se eshte ne renie dhe ky eshte 1 lajm i mire për qytetaret e Shkodres. Ne te gjithe vendin zyrtarisht rezultuan 20 mije te prekur.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts