Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetLezhe, proteste per lirimin e Haradinaj

Lezhe, proteste per lirimin e Haradinaj

-

Dhjetra qytetarë në Lezhë kanë protestuar kunder arrestimit të Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar ata kanë kërkuar lirimin e tij.

Thirrja e lezhjaneve iu drejtohet institucioneve me të larta shteterore dhe partive politikë që te reagojnë jashtë kufijve për lirimin e heroit të shqiptareve siç shprehen ata.

Manifestimit të organizuar tek obelisku i Beselidhjes në një vend me nje simbolik të vecantë për Lezhen iu bashkuan qytetare, politikan dhe përfqesues të institucioneve, të cilet kërkojnë drejtesi për Haradinaj, dukë e konsideruar si të paprecedent arrestimin e tij.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts