Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetAKU kontrolle edhe ne emergjence

AKU kontrolle edhe ne emergjence

-

E mbyllen 2016 me kontrolle në terren dhe në të njëjtën formë ka nisur edhe janari i 2017-es për inspektorët e autoritetit kombëtar të ushqimit. Në këto ditë të acarta, ndonëse kushtet atmosferike nuk ndikojnë në sigurinë ushqimore, kontrollet janë të fokusuara në supermarkete, pikat e tregtimit të mishit dhe produkteve të tjera. Këto masa vijnë si përgjigje edhe e gatishmërisë së kërkuar nga emergjencat civile.

Mlloja shton se gjoba nuk ka patur në këtë periudhë ndërsa lidhur me datat e skandencave të produkteve, subjektet duhet të bëjnë vetë deklarimin e më pas të ndihmuar nga inspektorët e AKU-së kryhet asgjesimi.

Situata në Shkoder ka rezultuar jo problematike në këto ditë, kjo e ndihmuar edhe nga kushtet atmosferike që nuk rrezikojnë produktet ushqimore.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts