Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitet“OSHEE e përgatitur edhe për nje situate me te renduar”

“OSHEE e përgatitur edhe për nje situate me te renduar”

-

Pavarësisht vështirësive te krijuara nga dëbora dhe ngricat e këtyre ditëve, nuk ka asnjë zone si ne Bashkinë Shkodër ashtu dhe Vau Dejës, pa energji elektrike. Drejtori i OSHEE Shkodër, Xhevat Mollca, tha se fshati Pult, për te cilin është folur shume, vetëm një nate nuk ka pasur energji elektrike dhe defekti është riparuar te nesërmen:

Mollca tha se gjithë sektori i teknikes dhe personeli është ne terren, ne gatishmëri për defektet e mundshme. Tre transformatorë qe janë djegur, u zëvendësuan brenda pak orësh:

Është siguruar baza materiale rezerve, për ta përballuar situatën edhe nëse ajo zgjate apo mund te rendohet me shume:

Drejtori i OSHEE Shkodër, Xhevat Mollca, tha se nga territori i dy bashkive është bere i mundur qe te merret informacioni ne kohen me te shpejte për defektet e mundshme, dhe ndërhyrja realizohet pa humbur kohe.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts