Sunday, August 14, 2022
HomeAktualitetLagjia "Draçin" e amortizuar.

Lagjia “Draçin” e amortizuar.

-

Prej shume vitesh nder rruget me te vjetra te qytetit te Shkodres, ato te lagjes “Dracin” dhe “Luku Çesme” vuajne nga amortizimi, i cili ua veshtireson qarkullimin banoreve te kesaj zone.

Qytetaret shprehen mjaft te shqetësuar për  ketë situate, qe cdo dite  e me shume behet me e papërballueshme.

Edhe pse premtimet kane qene te shumta nga Kryetarja e Bashkise SHkoder , Voltana Ademi,  gjate fushates elektorale ne  ketë zone, asgje nuk ka ndryshuar, përkundrazi infrastruktura rrugore ketu ka ardhur duke u perkeqesuar. Kjo pohohet nga vete qytetaret.

Por sic ndodhe rendome ne qytetin tone ,premtimet nuk mbahen, pasi drejtuesit  sigurojne “karriget” e tyre dhe  “fjalet e dhena” , qytetareve Shkodran  i mbesin arkives elektorale.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts