Sunday, December 4, 2022
HomeAktualitet“40 fidane per qytetin tim”

“40 fidane per qytetin tim”

-

‘Gjimnazi i Zejmenit ka ndermarrë një inisiativ për gjelberimin e ambjenteve në afersi të shkolles por edhe zones. Nxenesit dhe stafi pedagogjik bene mbjelljen e 40 fidaneve te cilet do te ndikojne ne permiresimin e siperfaqes se gjelbert te te gjithe qytetit, por edhe per pastertine e mjedisit. Drejtori Zef Therçaj tha se kjo inisiative është edhe një menyre e mire për sensibilizimin e të rinjve dhe jo vetëm që ta duan dhe ta respektojne mjesisin.

Nisma vjen në kuader të muajit të mbrojtjes së pyjeve. Aktualisht ne te gjithe vendin situata me siperfaqet e gjelberta ka njohur nje perkeqesim, pasi reduktimi i tyre ka dhene pasoja ne mjedis.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,596FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts