Friday, September 30, 2022
HomeAktualitetNdeshkim per gjobe te padrejte

Ndeshkim per gjobe te padrejte

-

Ndeshikimet e policise rrugore jane ne qytetin e Lezhes jane kthyer ne shqetesim per nje pjese te qytetareve. Ata i cilesojne te padrejte masat e marra nga patrullat e policise dhe nje prej tyre eshte rasti i Aleksander Gjinit. Ai ka parkuar automjetin ne nje prej vendeve te percaktuara nga bashkia si parkim publik per automjetet, por eshte ndeshkuar me 2 mije leke te reja gjobe.

Kjo tabele e vendosur në rrugen pranë katedrales në qytetin e Lezhës tregon se lejohet parkimi i automjetëve, por kjo mesa duket nuk ka asnjë domethenie për policine që ka marrë masen ndeshkuese për parkim të gabuar. Gjini bën të ditur se do të ndjekë të gjitha procedurat ligjore për të vertetuar se ndaj tij është bërë një padrejtesi. Ky nuk eshte rasti i pare i denoncimit nga qytetaret, por nuk ka patur asnje reagim nga ana e policise se Lezhes.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts