Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetBanoret e Torovices takohen me Frrokaj

Banoret e Torovices takohen me Frrokaj

-

Një përfaqësi e banoreve të Torovices janë takuar me kryetarin e bashkisë së Lezhës, të cilit i kanë kërkuar llogari mbi premtimet elektorale të cilat sipas tyre nuk i ka mbajtur. Ankesat kryesore sipas banoreve janë përmbytjet të cilat kanë ulur me 20% kultivimin e tokes nga frika e humbjes së prodhimit. Gjithashtu ata ngulmuan te mos rikonstruksioni i rruges së Torovices, qe prej vitesh eshte kthyer ne makthin e tyre.

Per rrugen Frrokaj beri me dije se duke qene nacionale, nuk eshte ne juridiksionin e bashkise, por ka marre premtim nga kryeministri Rama se shume shpejt do te nise rikonstruksioni i saj. Pa perfunduar kjo rruge, Frrokaj beri me dije se nuk do te shkoje ne Torovice, madje as per fushaten e 18 qershorit.

I pranishëm në këtë takim ishte edhe prefekti i Lezhës Eduart Ndreca i cili tha se shqetesimet nuk kanë ngjyra politikë dhe se të gjithë sebashku duhet të përpiqen për t’i zgjidhur.

Rruga e Torovices është një nder premtimet elektorale të cdo fushate qoftë për zgjedhjet vendore apo për ato qendrore por që deri me tani ka ngelur thjesht një premtim.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts