Friday, September 30, 2022
HomeAktualitetNdërprerja e ujit gjatë natës në Shkodër

Ndërprerja e ujit gjatë natës në Shkodër

-

Shkodra po vuan mungesën e furnizimit me ujë, shkak është bërë problemet e shfaqura nga ngricat e ditëve të fundit, të cilat kanë shkaktuar edhe carje të tubacioneve. Shprehet kështu për Tv1 Channel kryeinxhinjeri I Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizime Shkodër Lazër Pemaj, I cili shton se po punohet që defektet të riparohen ……

Pemaj shton se nuk ka zona të caktuara ku ndëpritet uji por është një gjëndje e tillë në gjithë Shkodër pasi prishja e tubacioneve ka ardh edhe si shkak I amortizimit dhe I konsumit të tyre….

Gjatë natës por edhe gjatë ditës shumë zona të Shkodrës e vuajnë furnizimin me ujë. Prishja e tubacioneve ka detyruar ndërmarrje që të bëjë reduktim të furnizimit me qëllim riparimin e dëmëve dhe si shkak I rritjes së presionit dëmet mund të jenë edhe më të mëdha.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts