Wednesday, August 10, 2022
HomeAktualitetNenshkodra vijon protestat paqesore

Nenshkodra vijon protestat paqesore

-

Banoret e zonave te permbytura nuk i ndalin protestat  ne kerkim te demshperblimeve per  permbyetjet e viteve 2010- 2011. Protesten e radhes e zhvilluan banoret e Malit te Jushit dhe Trushit te poshtem te njesise administrative Bushat. Ata i bene thirrje per t’u plotesuar kerkesat legjitime qe kane te bejne me  demshperblimet per demet e  shkaktuara 6 vite me pare.

Banoret paralajmeruan pjesmarrjen edhe ne marshimin paqesor qe do te zhvillojne ne qytetin e Shkodres diten e diele me date 29 Janar 2017 ne oren 11, ne kerkim te demshperblimit.

Zona e nenshkodres ka qene nje nder me te goditurat ne gjithe vendin sa I takon permbyetjeve te viteve 2010- 2011 .Megjithese disa here eshte folur per kompensimin e tyre, faktikisht paqartesite per kete proçes kane vazhduar, pa u dhene akoma nje zgjidhje perfundimtare.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts