Thursday, August 11, 2022
HomesocialeNdihma për 17 familje te varfra

Ndihma për 17 familje te varfra

-

Nxenesit e shkolles se mesme “Shejnaze Juka”  ne bashkepunim me drejtorine e sherbimit social shteteror dhe shoqaten foodbank Shkoder i jane bashkuar nismes vullnetare per te ndihmuar 17 familje ne nevoje me produkte ushqimore.   Organizatoret e ketij aktiviteti humanitar, falenderuan prinderit , mesuesit dhe nxenesit e kesaj shkolle per ndihmen e ofruar.

Ky projekt kontributi humanitar , do te prezantohet ne te gjitha shkollat e qytetit te Shkodres.  Ai synon te kthehet ne nje model ndihme  ndaj familjeve te varfera, por edhe te  percjelle  mesazhin tek bizneset apo individe te veçante qe mund te kontribuojne gjithnje  per te tilla raste.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,431FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts