Sunday, October 1, 2023
HomeKulturëTeatri i levizshem i kukullave Lezhe

Teatri i levizshem i kukullave Lezhe

-

Teatri i levizshem i kukullave ka udhetuar drejt zones më të thellë të Lezhes për të vizituar femijet e shkollave të Ungrejt dhe Kalivaçit. Për këta femijë është hera e parë që marrin pjesë në një aktivitet të tillë dhe atyre ju rezervua shfaqja e Kesulkuqes. Drejtori i Qendres Kulturore te Femijeve në Lezhë Marçel Laçaj, foli rreth ndikimit që kanë patur shfaqje të tilla. Ndersa per drejtorin e shkolles Ungrej ky eshte nje emocion i vecante.

Pas Ungrejt, teatri i kukullave u ndal edhe tek shkolla e Kalivaçit ku edhe femijet atje paten mundesi të ndiçnin këtë shfaqje.

 

Teatri i Kukullave ka levizur në të gjitha shkollat e Lezhës duke dhuruar emocione për nxenesit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts