Friday, September 30, 2022
HomeKulturë“Nje zjarrfikes ne oborrin e teatrit”

“Nje zjarrfikes ne oborrin e teatrit”

-

Provat i kane kaluar ne skene dhe ne gjysmen e ketij muaji do te shfaqet perpara spektatorit Shkodran. Komedia “Nje zjarrfikes ne oborrin e teatrit” hap njekohesisht  siparin e shfaqjeve teatrale per kete vit. Aktoret qe prej 1 muaji punojne intensivisht me regjisorin Stefan Çapaliku dhe stafin organizativ, do te vijne ne nje forme ndryshe ne kete komedi. Do te jete jeta e tyre brenda teatrit e rrefyer me te gjitha ndodhite qe ka nje institucion artistik.

Kesaj here aktoret do te demaskohen dhe do te na perfshijne ne boten e  tyre meskine ,mbushur me endrra dhe deshira te pa realizueshme.

Kjo komedi do te interpretohet nga aktoret e mirënjohur te teatrit “Migjeni”: Rita Gjeka, Pjerin Vlashi, Kristiana Dodaj ,Nikolin Ferketa , Sara Smaja, Simon Shkreli, Jozef Shiroka, dhe Merita Smaja . Premiera e kesaj shfaqje qe do te jete me 16 shkurt ora 19.00 ne teatrin Migjeni pritet te kete nje interes  te larte te publikut shkodran dhe jo vetem .

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts