Wednesday, August 10, 2022
HomesocialeRasti Pepa, reagon sherbimi social

Rasti Pepa, reagon sherbimi social

-

Rasti i 56 vjeçarit Tonin Pepa i shfaqur ne tv1 channel, i cili jetonte i vetem dhe ne kushte tejet te veshtira ekonomike, ka gjetur sensibilizimin e pare nga drejtoria e sherbimit social shteteror. Punonjesit e kesaj te fundit i dorezuan nje pako me ushqime dhe batanije, ndersa apeli i Toninit eshte qe te mos braktiset nga institucionet ne keto momente te veshtira.

Drejtoresha e sherbimit social shteteror Valbona Tula menjehere pas konstatimit te ketij rasti ka kontaktuar me administratorin shoqeror per te marre te dhena me specifike per kete rast , pasi eshte Bashkia ajo qe duhet te mbuloje te tilla problematika.   Edhe pse priti nje reagim nga  Bashkia qe deri me tani nuk ka ndodhur ajo i ben apel kesaj te fundit per te krijuar kushtet me minimale te jeteses per kete shtetas.

Raste te tilla ne kushte jetese ekstreme, jane te shumta ne Shkoder, ndaj evidentimi i tyre nga ana e organeve vendore dhe angazhimi per t’i ndihmuar eshte nje pergjegjesi  e tyre.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts