Saturday, March 25, 2023
HomeAktualitetKolektori qe është kthyer ne vatër epidemie !

Kolektori qe është kthyer ne vatër epidemie !

-

Kolektori i ujërave te zeza nga Shtëpia e Bujqve dhe deri ne brigjet e Liqenit te Shkodrës, ne gjatësinë mbi 1 kilometër është i hapur dhe jashtë çdo kontrolli. Ai është kthyer ne një vatër epidemie për banoret e lagjes Livadhe, pa harruar edhe ndotjen qe u shkakton ujërave te liqenit.

180 familjet e kësaj lagjeje, i bëjnë thirrje Kryetares se Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, qe te ndërhyjë për ndryshimin e kësaj situate, pasi gjendja se vjen e rendohet, dhe te mos kujtohet vetëm gjate fushatës elektorale:

Kjo zone u kthye ne qendër banimi gjate 25 viteve te fundit me familje te ardhura nga shume fshatra, por deri me sot asnjë projekt nuk është

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,748FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts