Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetDemokratet e Shkodres ne proteste

Demokratet e Shkodres ne proteste

-

Thirrjës së opozitës për protestë i janë përgjigjur pozitivisht mbështetësit demokrat të Shkodres. Që në orët e para të mëngjesit janë nisur në mënyrë të organizuar nga disa pika të qytetit, si sheshi përpara teatrit “Migjeni”, “Isa Boletini” dhe pallati i sportit. 15 autobusë, 350 mjete private me rreth 3 mijë mbështetes nga rrethi i Shkodres i bashkohen tubimit tha kryetari i deges së PD Shkoder Ramiz Çobaj.

Edhe deputetja demokrate Irma Kopliku është e kenaqur me pjesmarrjen, ndërsa shton se arsyet e protestës kunder qeverisë Rama janë të shumta.

Policia nga ana e saj ka ngritur postobllokun e kontrolleve këtë herë në kufirin mes Shkodres dhe Lezhës, ku ka ndaluar autobusët dhe mjetet për verifikime disa minutëshe. Në fokus thonë efektivët kanë qënë mos lejimi i mjeteve të ndaluara, si dhe personat me preçedentë penale që shfrytëzojnë të tilla raste. Udhëtimi ka vijuar pa probleme drejt tubimit të opozitës kundër qeverisë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts