Wednesday, April 24, 2024
HomeSportBeselidhja ne ngjitje te klasifikimit

Beselidhja ne ngjitje te klasifikimit

-

Beslidhja nuk ndalet. Fitoren e radhes lezhjanet e kanë marrë ndaj djemve të Burrelit. Ka mjaftuar një gol i shenuar në pjesën e parë që i dha 3 pikë mjaft të rëndësishme ekipit të Besëlidhjes. Loja ka nisur e shpejtë për të dyja skuadrat por që gjithsesi u dominua nga vendasit të cilet paten shume rastë që nuk arriten që ti finalizonin. Goli erdhi në minuten e 25 ku mbrojtesi Edison Ndreca rremben topin dukë u futur në zonë dhe shenon golin e avantazhit dhe të vetmin e kësaj ndeshje. Edhe fraksioni i dytë i ndeshjes dhuroj emocione të forta pasi të dy skuadrat sunuan ndryshimin e rezultatit por që nuk arriten që të gjenin porten dhe ndeshja përfundoj me rezultatin 1:0.

E ndodhur vetëm dy pikë larg vendit të parë që është Kamza, kjo fitore rrit shpresat e lezhjaneve megjithatë ka ende ndeshje të cilat do të përcaktojnë të ardhmen e futbollit lezhjanë, i cili për herë të parë në histori arrin në këtë fazë.