Friday, May 24, 2024
HomePolitikëKriza dhe Vizita e Zyrtarit te Larte Amerikan ne Tirane

Kriza dhe Vizita e Zyrtarit te Larte Amerikan ne Tirane

-

Vizita e paralajmëruar e zyrtarit te larte te Departamentit Amerikan te Shtetit, Hojtli ne Tirane, eshte nje lajm i mire ne funksion te zgjidhjes se krizes aktuale politike, ndryshe Partia Demokratike merr nje grush te rende dhe duhet te rithemelohet, deklaroi ne “Forum” te TV1- CHANNEL, gazetari Ben Andoni.

I ftuar ne “Forum” ishte edhe eksperti i ekonomise, Ilir Hebovija. Ai tha se mosmarrëveshjet politike i shkarkojne pasojat e renda mbi ekonomine. Eshte detyra e politikes te merret me ekonomine për zgjidhje strategjike, gje qe ne Shqiperi kane munguar.

Andoni dhe Hebovija theksuan edhe nevojen për tu dhene me shume rendesi  zbatimit te projekteve te zhvillimit rajonal, siç eshte Shkodra ne rastin konkret me mundesi te medha njerezore dhe natyrore për investime te kesaj natyre.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts