Friday, May 24, 2024
HomePolitikëVasili: Kriza ka bllokuar çdo gje

Vasili: Kriza ka bllokuar çdo gje

-

Konflikti politik ka penguar çdo gjë në vend, prandaj duhet një zgjidhje sa më e shpejtë. Kështu ka komentuar nga Shkodra ministri i drejtësisë Petrit Vasili, njëherësh kryetar i LSI-së, situatën politike që po kalon vendi.

I pyetur mbi mospjesmarrjen e partisë demokratike dhe spektrit të djathtë në garën elektorale të 18 qershorit, Vasili theksoi se janë bërë të gjitha përpjekjet që ato të ishin pjesë e proçesit.

Zgjedhja e Ilir Metës në krye të shtetit, për Petrit Vasilin është mesazh themelor për qendrueshmerine e institucioneve.

Edhe për koalicionin PS – LSI, ai nuk pranon të komentojë mbi vazhdimësine pasi me rendesi është zgjidhja e ngërçit.

Lëvizja socialiste për Integrim që drejtohet nga Vasili në këto zgjedhje do të mbajë numrin 14 në fletën e votimit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts