Thursday, May 23, 2024
HomeAktualitetM.Madhe,pergatitje per sezonin turistik.

M.Madhe,pergatitje per sezonin turistik.

-

Ne bashkine e Malësisë se Madhe, besojne se ketë vere sezoni turistik do te shoqerohet me turiste te shume ne pikat e kesaj zone, duke filluar nga brigjet e Liqenit te Shkodres, ne Razem, Reç, Boge dhe Kelmend. Ketij qellimi i sherbejne edhe masat pergatitore për ketë sezon.

Infrastrukturen duke nisur me rruget, ujin e pishem dhe furnizimin me energji elektrike tashme e quajn te zgjidhur. Nderkohe keto masa i kane shoqeruar me guida me te detajuara për pikat turistike.

Bizneset ne fushen e turizmit dhe Bashkia kane krijuar nje partneritet, me detyra dhe pergjegjesi nga secila pale, për kushte me te mira për turistet.

Ndertimi i rruges se Kelmendit ka krijuar mundesine qe turistet ta shfrytezojne ketë zone për tu shtrire ne alpe, deri ne Plave dhe Guci, përtej kufirit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts