Tuesday, May 21, 2024
HomeSportSuperliga, Beselidhja apo Kamza?!

Superliga, Beselidhja apo Kamza?!

-

Përballja e së premtes mes Beslidhjes dhe Kamzes është ndeshja e vitit, pasi këto dy ekipe kanë rivalizuar denjesisht që nga fillimi i kampionatit njera – tjetren. Lezhianeve u duhet vetem fitorja per te kaluar ne superlige, ndersa per Kamzen mjafton edhe nje barazim, pasi ne ndeshjet direkte ka nje fitore brenda stadiumit te Beselidhjes. Pergatitjet jane intensive ne kampin e Beselidhjes, ku trajneri Alban Bruka kerkon nga djemte nje loje sulmuese dhe vetem fitore.

Lojtari i 12 është një suport i domosdoshem, ndaj Bruka fton tifozet që të mbeshtesin skuadren. Per ta do te vihet ne dispozicion edhe nje autobus pa pagese.

Ndeshja do të luhet diten e premte ne oren 14.00 ne stadiumin e Kamzes, ku fitimaret e kesaj sfide direkte jane edhe ekipi qe i bashkohet sezonit te ardhshem futbollistik superliges.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts