Wednesday, March 29, 2023
HomeKulturë“Une jam Çameria”

“Une jam Çameria”

-

Brenda nje muaj, tragjedia çame ne skenen e teatrit “Migjeni” me dramen “Amaneti” e Odise Plakut, për te cilen kane filluar provat me bashkeregjisore Agron Dizdari dhe Bruno Shllaku. Nje lajm te madh e quan konsulenti i kesaj drame, gazetari Enkel Demi.

Teatri me ketë drame u kthehet mesazheve për shqiptaret kudo qe janë, thote Bruno Shllaku, ndersa Agron Dizdari pohon se u kane mberritur shume ftesa për nje turne.

 

Aktores Drane Xhaj i eshte besuar te simbolizoje Çamerine ne ketë drame:

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts