Friday, May 24, 2024
HomeKronikaLufta ndaj kanabis, polici – vendore

Lufta ndaj kanabis, polici – vendore

-

Pas Pukës, bashkia Vau Dejes ka qënë ndalesa e radhës e kreut të ri të policisë së Shkodres Gjovalin Loka. Në fokus të porosive të dhëna për punonjësit e policisë dhe drejtuesit vendore ka qënë lufta ndaj bimëve narkotike, si një prej sfidave më të mëdha me të cilat po përballet shteti shqiptar.

Edhe prefekti Paulin Radovani e quajti tepër të rëndësishëm bashkëpunimin me kryepleqtë, për evidentimin e zonave të kultivuara me kanabis.

Bashkia Vau Dejës, është modeli i bashkëpunimit të policisë me komunitetin tha në fjalën e tij kryebashkiaku Hila, i cili garantoi për bashkëpunim.

Gjate këtij takimi, kryetaret e fshatrave por edhe drejtuesit e njesive administrative te Bashkise Vau Dejes kane ngritur nje sere problematikash qe shqetesojne komunitetin.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts