Thursday, May 23, 2024
HomeAktualitetProblemet qe perballet familja sot

Problemet qe perballet familja sot

-

15 maji shenon diten nderkombetare te familjes e cila festohet ne te gjithe boten dhe sot me shume se kurre duhen evidentuar edhe problematikat me te cilat perballet kjo berthame e shoqerise. Kushtet e veshtira ekonomike jane nje nder sfidat me te medha, qe shpesh kane lene plage sociale tek pjestaret e familjeve.

Por ato qe preken me se shumti nga kjo dite dhe qe e ndiejne mungesen e nje familje jane femijet e braktisur, te cileve kete boshllek institucionet e kane te pamundur t’ua mbyllin. Biresimi eshte nje forme, por qe ne vendin tone numri i tyre ne nje vit nuk eshte i larte.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts