Saturday, May 18, 2024
HomeAktualitet"Gjeniu i vogel" pa shtepi

“Gjeniu i vogel” pa shtepi

-

Shkodra u krenua nje vit me pare me ketë talent, Marjana Begun, fituese e “Gjeniu i Vogel” ! Vargjet e kenges “Enderr” interpretuar prej saj, janë nje përshkrim i atij realiteti qe ky talent dhe familja e saj perjetojne prej vitesh, endrren dhe deshiren për te patur nje banese. Pas dy vitesh qëndrimi ne nje apartament me qera, me shpresen se Kryetarja e Bashkise Shkoder do te mbante premtimin për ti sistemuar ne nje shtepi, u kthyen serish ne germallat e tyre ne lagjen “Liria”, pasi nuk kishin mundesi ta përballonin qerane.

Kryabashkiakes Ademi i ka derguar letren e fundit dhe thote se nuk i shkruaj me, me te vetmen kerkese: ta ndihmoje qe ne keto germalla te ndertoje nje dhome për te banuar familja me 5 anetare.

E pyesim për Marjanen dhe ecurine e saj artistike, dhe jep ketë pergjigje.

“Gjeniu i Vogel” i vitit 2016, Marjana Begu,  nga kjo skene spektakolare ne ketë mjedis te ngjashem me rrenojat qe le pas termeti !

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts