Tuesday, June 25, 2024
HomePolitikëVasili: LSI force e pare

Vasili: LSI force e pare

-

Pakti i dy partive më të mëdha në vend duket e kanë bërë më të sigurtë lëvizjen Socialiste për Integrim se do të dalin forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Vasili thotë se i vjen keq që disa partive të vogla u është mohuar e drejta e përfaqësimit dhe pjesëmarrjes në koalicione por përgjegjegjëse për këtë nuk është partia e tij.

Çdo të ndodhë me koalicionin PS-LSI pas paktit politik Rama Basha dhe a duket kjo marrëveshje si ajo e vitit 2008 kur dy partitë e mëdha tentuan të mënjanonin LSI-në? Përse Petrit Vasili njeherazi edhe ministër i drejtësisë është njoftuar nga media se do ta lërë këtë detyrë? Të gjitha këto pyetje morën të njëjtën përgjigje.

Tashmë që u shmang katastrofa rreziku i zgjedhjeve të njëanshme sipas Petrit Vasilit, gara e barabartë do të nxjerrë fitues partinë që ai drejton.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts