Wednesday, May 29, 2024
HomeArsimDite e hapur ne “28 Nentori”

Dite e hapur ne “28 Nentori”

-

Shkolla e mesme “28 Nentori” ka  zhvilluar aktivitetin “Dite e hapur”, nepermjet te cilit  nxenesit ne bashkepunim me stafin pedagogjik prezantuan veprimtarite kryesore qe ofron kjo shkolle. Pjesemarres ne kete organizimi ishin drejtues, mesues, prinder te bordit te femijeve, perfaqesues te pushtetit vendor dhe DAR Shkoder, te cilet ne fjalen e tyre theksuan rendesine qe duhet t’i jepet arsimit duke kontribuar te gjithe se bashku qe e ardhmja e femijeve te jete me e mire.

 

Nder projektet qe nxenesit e kesaj shkolle kishin pergatitur ishte edhe ai kunder droges, per te ndergjegjesuar bashkemoshataret e tyre mbi rreziqet qe sjell perdorimi i saj.

Ky gjimnaz ka nje histori 95 vjeçare ne te cilin jane diplomuar nje numer i larte nxenesish dhe emra te shquar ne fusha te ndryshme. Ky aktivitet ka si qellim qe te ftoje te gjithe nxenesit qe jane ne mbarim te klases se 9 dhe duan te ndjekin arsimin e mesem pasi eshte nje mundesi e mire studimi.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts