Friday, March 31, 2023
HomeAktualitetKosovaret, pushuesit e pare ne Velipoje

Kosovaret, pushuesit e pare ne Velipoje

-

Pushuesit e pare te këtij sezoni kane filluar te vine ne plazhin e Velipojes. Janë nga disa zona te Kosoves, si Prishtina, Ferizaj , Prizreni e tjere. E vleresojne maksimalisht reren dhe ujin, nderkohe ajo vene ne dukje nevojen për te nderhyre nga Bashkia ne pastrimin e mbeturinave.

Korriku dhe gushti do te sjellin ne Velipoje qindra mijera pushuese nga Kosova, pasi muaj i ramazanit pefundon me daten 25 qershor.

Nderkohe administratori i njesise administrative Velipoje, Altin Kaçi, siguron se pas dites se merkure zgjidhet problemi i pastrimit.

Bashkia Shkoder e ka shpall hapjen e sezonit turistik me 1 maj, por pa i paraprire me masat pergatitore për pastrimin e plazhit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts