Tuesday, May 21, 2024
HomeAktualitetNe rrugën e Shirokës “Vrapo për Europen”

Ne rrugën e Shirokës “Vrapo për Europen”

-

30 vjetorin e Programit te Bashkimit Europian Erasmus Plus, qe shërben për studimet e te rinjve nga universitetet Europiane, e kane festuar me maratonën “Vrapo për Europen”  ne rrugën e Shirokës ! Ishin nxënës te disa shkollave te Shkodrës, te koordinuar nga Qendra e BE-se dhe Drejtoria Rajonale Arsimore ne bashkëpunim me Federatën Shqiptare te  Atletikes.

Pjese e kësaj maratone ka qene edhe dhënia e stimujve për nxënësit qe mbërritën te paret ne finish, te cilëve iu kushtua edhe kjo ceremoni. Për vajza fituese u shpallen Emiljana Rrasani, Izabela Dodani dhe Megi Memçaj, ndërsa për djemtë Rusi,Stiljan Deda dhe Arjes Kutureli.

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts