Thursday, June 13, 2024
HomeSportVllaznia ka nevojë për qetësi

Vllaznia ka nevojë për qetësi

-

Vllaznia ka nevojë për qetësi dhe për një mbështetje totale në këtë pragndeshje shumë të rëndësishme të javës së fundit të kapionatit, atë do të luhet diten e shtunë në stadiumin “Loro Boriçi” përballë Tiranes, në një duel mbijetese për qëndrimin në kategorinë Superiore. Mesazhet kanë ardhur nga të ftuarit e emisionit “Sport Show” mbrëmjen e së hënës në TV1 Channel.

Në minutat e këtij emisioni u fol edhe për suksesin e Vllaznisë B  e kualifikuar në kategorinë e parë me heroin e ndeshjes, portjerin Zamir Vjerdha pritës i 3 penalltive në ndeshjen finale, por edhe për titullin kampion të fituar nga atletët e rinjë shkodranë, suksesi i Akademisë Vllznia U-19, miqësorja e veteranëve të hendbollit, Shqipëri-Kosovë, etj.

 

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts