Thursday, June 13, 2024
HomeAktualitetMbarëvajtja e sezonit turistik

Mbarëvajtja e sezonit turistik

-

Mbarëvajtja e sezonit turistik ishte në fokusin e një takimi që zhvilloi prefektura e Lezhës me drejtuesit vendore. Palët ngritën disa prej problematikave të hasura vitet e kaluara dhe u ndalen tek ndërhyrjet që sjellin përmirësimet e nevojshme. Një vemendje e veçantë iu kushtua pastrimit të zonave bregdetare si dhe hapsirave publike të cilat jane dy shqetesimet kryesore.

Paralelisht janë ngritur grupet e punës për të ndërhyrë në çdo rast nevoje. Hapësirat publike, pastrimi i territorit, ndotja akustike dhe siguria ushqimore janë disa prej sfidave që ka sot jo vetëm Lezha, por cdo zonë turistike në vend.

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts