Friday, March 1, 2024
HomeSportBajram Muca kampion ne “Mitingun Ballkanik”

Bajram Muca kampion ne “Mitingun Ballkanik”

-

Bajram Muca ka arritur serish suksese duke u  shpallur kampion ne “Mitingun Ballkanik” qe u organizua ne stadiumin e Elbasanit. Ai ishte me i miri perballe rivaleve nga  Kosova, Bosnja, Greqia, Maqedonia, Italia dhe Bullgaria. Në rradhët e kombëtares shqiptare kanë qenë dhe disa sportistë të Vllaznisë si Izmir Smajlaj, Gledis Halluni dhe  Ergys Gjeçaj por ai qe ka spikatur ishte  padyshim sportisti Bajram Muça. Ai  zuri vendin e parë në dy gara, atë të 100 m ku ka arritur kohën 10″97 ndërkohë që në 110 m/p me kohën 14″70.

 

Po ashtu, vend të parë ka zënë edhe Kampioni i Europës Izmir Smajlaj në garën e kërcimit së gjati ku ka arritur të kërcejë 7.82 m ndërkohë që po në këtë garë, atleti tjetër i Vllaznisë Ergys Gjeçaj ka kërcyer 7.25 m dhe është renditur i dyti ndërsa në vend të tretë ka qenë një tjetër atlet i Vllaznisë Gledis Halluni me 6.86 m. Ne rradhet e kombetares  shqiptare, atletet shkodrane jane te vetmit qe kane arritur te marrin medalje.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts